SANİMED TIBBİ MALZEME TİCARET LTD. ŞTİ. 2000 Yılında Ankara'da Modern Çarşıda faliyetine başlamıştır . 2003 Yılı sonuna kadar Modern Çarşıda faliyetine devam etmiş , büyük çarşı yangınından sonra şuanki şirket merkezinin bulunduğu Sıhhiye Süleyman Sırrı Caddesinde faliyetine devam etmektedir .

  Ana faaliyet konumuz Enteral Beslenme Ürünleri olup , bu konuda Dünyaca tanınmış markaların bayiliğini yapmaktadır . Bu markalardan en önemlisi NUTRICIA FLOCARE firmasıdır . 2000 yılından beri NUTRICIA FLOCARE firmasının İç Anadolu Bölge bayisi olarak faliyet göstermektedir . Enteral Beslenme Ürünlerine ilave olarak Medical Homecare (Evde Bakım Ürünleri) Yaşlı Bakım ve Huzur Evleri şirketimizin ana faliyet alanlarından biridir . Bununla beraber Sıhhiye'de bulunan şirket merkezinde Medikal Market olarak halkımıza perakende hizmet vermekteyiz . Ayrıca Sağlık Bakanlığı ve Üniversite Hastanelerinin toplu alımlarına iştirak etmekteyiz .

   Firmamız faliyet gösterdiği alanlarda uzmanlaşmış ekibi ile birlikte sektörün öncü firmaları arasında yer almıştır . Her zaman kaliteyi ve yeniliği hedef alan firmamız Enteral Beslenme ve Disposable Tıbbi Malzeme konusunda yerli üretim çalışmalarına 2016 yılından itibaren hız kazandırmış ve Dünyaca tanınmış Medikal firmalarına üretim partneri olmuştur .